MEET THE BEATLES - LP USAMeet The Beatles!

Wydane: 20 stycznia 1964
Indeks:Capitol T-2047 (mono)
                             Capitol ST-2047 (stereo) 

Withe The Beatles - Meet The Beatles. Oba albumy mimo wszystko były zupełnie inne. Na 14 piosenek z brytyjskiego oryginału, Amerykanie umieścili 9 piosenek, uzupełniając amerykański album aktualnym hitem „I Want To Hold Your Hand” oraz dwiema piosenkami ze stron B tego singla: „This Boys” (UK) oraz „I Saw Her Standing There” (USA). Amerykanie z Capitolu chcieli uniknąć zamieszczania na amerykańskim wydawnictwie, coverów z ich kraju a bardziej nastawili się na przedstawienie amerykańskiej młodzieży oryginalnego dorobku młodych Brytyjczyków, pokazując talent zespołu do pisania własnych piosenek. Z coverów zrobili wyjątek tylko dla „Till There Was You”, prawdopodobnie z racji, że zespół wykonywał tą piosenkę w show Royal Variety pod koniec 1963 roku (4 listopada). 


Okładkę skopiowano z albumu „With The Beatles”. Ale druga strona płyty była już całkiem interesująca. W odróżnieniu od prostej, by nie powiedzieć banalnej tylnej strony okładki „Introducing... The Beatles”. Capitol postanowił uświetnić tylną okładkę prawdziwym artykułem o zespole i płycie. Na młodych Amerykanach największe wrażenie w tekście musiały zrobić uwagi o „niezliczonych złamanych kończynach” młodych Irlandczyków, chcących się dostać na pierwsze koncerty zespołu w Dublinie. Tego trzeba było nie tylko młodym Amerykanom.
 Kraj pogrążony był wciąż w traumie po zamachu na prezydenta JF.Kennedy'ego (22 listopada 1963 – przypadkowo akurat w tym dniu w Uk była premiera „With The Beatles”) więc pomyślano, by płyta radosnych, zwariowanych Brytyjczyków spróbowała wszczepić Amerykanom optymizm, być jakimś lekarstwem na ponury nastrój w narodzie. Znany amerykański muzyk, po latach bliski przyjaciel Harrisona, Tom Petty tak wspominał ten okres: „Pojawienie się (wtedy) Beatlesów była dla USA jak gwiazdka z nieba”.*Muzyczny blog  Historia The Beatles  Music Blog*
Polski blog o najwspanialszym zespole w historii muzyki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz