Szukaj :

TRANSLATE - below

TRANSLATE - below
Choose Your Language

Szukaj na tym blogu

Moja lista blogów

  • ROGER IS BACK! - Nim Rafa wygrał tegoroczny turniej Rolanda Garrosa pokazał wyśmienitą formę na nawierzchni ziemnej w kilku wcześniejszych turniejach. Niebawem Wimbledon ...

...


Moje motto, nie tylko na ten blog, to:
Kocham od zawsze The Beatles, dzisiaj 100 razy mocniej niż wczoraj oraz 100 razy mniej, niż będę ich kochał jutro.
PROSZĘ WSZYSTKICH O REKLAMĘ MEGO BLOGU. Facebook, Twitter, czaty, blogi muzyczne, maile. Pozwólcie mi dotrzeć ze swoim blogiem do wszystkich fanów The Beatles. Szczegóły współpracy - na maila blogowego, adres na dole.

Baner reklamowy do pobrania - z prawej strony obok.
Dziękuję!!!


60 lat temu - POCZĄTEK! Lennon zaprasza McCartney'a do swego zespołu.


60 lat temu! 6 lipca 1956 roku (nie 15 czerwca 1956, jak podają niektóre źródła - patrz na obrazek) w czasie obiadu w St. Peter's Church (Liverpool, Anglia) John Lennon poznaje i bardzo szybko decyduje się, by zaproponować Paulowi McCartney'owi dołączenie do jego zespołu: Quarrymen. Paul oczywiście się zgadza.
Unikam 'kalendarzowania' na swoim blogu, celebrowania corocznie jakichś rocznic z historii The Beatles. Ale datę 6 lipca 1956 roku - to kto wie czy nie można uznać za POCZĄTEK THE BEATLES? Ok, oczywiście, Wielka Czwórka bez George'a, Ringa to żadni Beatlesi, ale dzień, w którym poznali się dwaj geniusze muzyki popularnej XX wieku jest dla mnie najbliższy wspomnianej definicji. 60 lat temu i Beatlemania wciąż jest żywa i obecna. Czytaj także tekst: tutaj

Quarrymen na scenie, Paul wśród oglądających.
PAUL: Pamiętam jak przyszedłem na festyn i zobaczyłem wszystko dookoła. Oczywiście słyszałem wspaniałą muzykę dobiegającą ze słabiutkiego nagłośnienia. To był John i jego zespół. Pamiętam, że był zachwycony i pomyślałem sobie: 'Super', ponieważ przyszedłem na imprezę dla muzyki. Pamiętam, że John śpiewał piosenkę 'Come Go With Me'. Znałem ją z radia. Nie znał dokładnie słów zwrotek, ale znał świetnie refren. Pomyślałem: 'Dobrze wygląda, śpiewa dobrze, wydaje się dla mnie świetnym wokalistą'. Oczywiście nie miał na nosie okularów, więc wyglądał naprawdę jak przyjemniaczek. Pamiętam, że był naprawdę dobry. Zwracało się uwagę tylko na niego, reszta była niewidoczna.


__________________________________________________________
Muzyczny blog * Historia The Beatles * Music Blog 
Polski blog o najwspanialszym zespole w historii muzyki.
HISTORY OF THE BEATLES

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz