INNE - RÓŻNOŚCI A LA BEATLES

"Beatlesowe" RÓŻNOŚCI
  1. Piękne wykonanie "Hey Jude" przez Paula McCartney'a i grono gwiazd rocka ze Stingiem, Eltonem Johnem na czele w partiach solowych, Philem Collinsem, Markiem Knopflerem i innymi jako band. Koncert z 1997 roku  w Royal Albert Hall pod tytułem "Muzyka dla Monserrat" - z którego dochody miały zasilić fundację pomocy dla tej karaibskiej wyspy zniszczonej wybuchem wulkanu. Zobaczcie i jeszcze raz: dzięki Bogu z youtube.  

 
 "HEY JUDE" - PAUL & FRIENDS

______________________________________________2. Jeszcze raz Paul McCartney ze swojego niezbyt udanego filmu : ""Give my Regards to Broad Street"  z 1984 roku. Wiązanka pod tytułem "Medley" (beatlesowskie klasyki: Yesterday, Here There And Everywhere oraz Wanderlust - z solowej płyty Paula "Tug Of War"). W clipie widzimy Ringa na perkusji oraz George Martina za konsoletą producenta).
 


______________________________________________

 

3. Eric with a little help from his friend. Ponownie Paul ale gościnnie u Wielkiego Przyjaciela Wszystkich Beatlesów, George'a Harrisona szczególnie, żywej Legendy, Slow Handa: Erica Claptona na jego solowym albumie z 2013 roku w pięknym standardzie jazzowym.

Eric Clapton (&Paul McCartney) - "All Of Me"______________________________________________


 
4. Bee Gees -  "This Is Where I Came In" . Poczytaj  tutaj:
This Is Where I Came In - live '2001
Bracia Gibb z Mauricem'm grającym na gitarze podarowanej mu przez Johna Lennona.


______________________________________________5. Projekt "LOVE". Poczytaj tutaj: LOVE
Wyjątkowe wydarzenie - cyrkowe przedsięwzięcie światowej klasy w rytm na nowo zmiksowanych i zremasterowanych piosenek The Beatles przez wspaniały duet: Sir George'a Martina, producenta wszystkich (większości) nagrań zespołu oraz jego syna Gilesa.

______________________________________________

6. "While My Guitar Geently Weeps" - Live. George  Harrison w swoim wielkim przeboju z Ericem Claptonem -  tak jak w oryginale - z plejadą znakomitych muzyków, na perkusji Ringo i Phil Collins, zobaczcie koniecznie

 


______________________________________________


7. Julian Lennon - singiel syna muzyka Beatlesów, bardzo osadzony w klimacie wielkiego ojca, z kapitalnym videoclipem
_____________________________________________________________8. Koncert Grammy 2014 - Salute to the Beatles -  
Fantastyczny koncert gwiazd grających muzykę Fantastycznej Czwórki plus oczywiście występ Paula   i   Ringo, razem i osobo. Uczta dla oczu, uszu i ... serca.Maroon5, Stevie Wonder, Jeff Lynne, Joe Walsh i inni na scenie, na widowni Tom Hanks, Jeff Bridges, Johnny Depp, cała Ameryka ponownie przed ekranem.   Na widownie oczywiście także: Yoko Ono z Seanem, Olivia Havilladn (syn George'a, Dhani na scenie), żony Paula i Ringo: Nancy i Barbara. Duch Johna i George wszędzie i cały czas obecny.


_______________________________________________________

 

9. 'Concert For George' - 2002
Dla mnie jeden z najpiękniejszych, zarejestrowanych rockowych (choć nie tylko) koncertów- eventów. 2002 roku, prawie rok po śmierci gitarzysty The Beatles – wdowa po nim (wraz z synem) postanowiła zorganizować koncert pamięci męża. Do pomocy zaprosiła Erica Claptona – jako reżysera całości koncertu, oraz Jeffa Lynne'a - jako producenta muzycznego (dwóch bliskich przyjaciół George'a). Końcowy efekt czyli koncert olśniewa swoim bogactwem, pomysłem na sam koncert oraz udziałem znakomitości, wśród których oczywiście nie mogło zabraknąć dwóch pozostałych Beatlesów: Ringa i Paula. Wszystko to w renomowanej Royal Albert Hall (Londyn), o której Brytyjczycy już wiedzą ile trzeba dziur by nią wypełnić. Koncert – w hołdzie (tribute to) – połączył w sobie wyjątkowo zgrabnie wszystkie miłości, muzykę rockową, indyjską oraz zamiłowanie do kina (George był producentem filmowym, na tym polu odnotował sporo sukcesów – stąd także na koncercie wspierana przez niego wcześniej grupa Monty Pythona). Gorąco polecam.


_______________________________________________________

 

10. 'Koncert ELO Jeffa Lynne'a' - 2014

 Koncert Jeff Lynne's ELO (2014)
Kolejny wspaniały koncert Wielkiego Fana The Beatles, Przyjaciela Paula, George'a, Beatle-Maniaka (wg. słów Harrisona), który się odbył 14 września 2014 w londyńskim Hyde Parku. Koncert nazywał się 'ELO Jeffa Lynne' i wszystko staje się jasne.

_______________________________________________________

Muzyczny blog  Historia The Beatles  Music Blog
Polski blog o najwspanialszym zespole w historii muzyki.

2 komentarze:

 1. Witam Pana,

  czy mogłabym prosić o kontakt.

  pozdrawiam serdecznie
  Justyna Lewandowska
  justyna@magicalmysterytourlive.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Witam Pana,

  czy mogłabym prosić o kontakt.

  pozdrawiam serdecznie
  Justyna Lewandowska
  justyna@magicalmysterytourlive.com

  OdpowiedzUsuń